İlknur Kara İle Eğitimde Başarının Tarifi Değişiyor!.

Alanında uzman eğitim kadrosu, kaliteli eğitim sistemi ve ileri teknolojik altyapısıyla 14 yıllık eğitim, öğretim ve dershanecilik deneyimini özel okul eğitimine yansıtan İlknur Kara Okulları'nda başarının tarifi değişiyor.
Bu haber 2017-06-23 13:39:44 eklenmiş ve 625 kez görüntülenmiştir.

Alanında uzman eğitim kadrosu, kaliteli eğitim sistemi ve ileri teknolojik altyapısıyla 14 yıllık eğitim, öğretim ve dershanecilik deneyimini özel okul eğitimine yansıtan İlknur Kara Okulları, yenilenmiş yüzüyle 2017-2018 eğitim öğretim yılında yeni kampüsünde öğrenci ve velilerle buluşmaya hazırlanıyor.

Eğitime yaptığı büyük yatırımlarınyanı sıra sosyal ve kişisel gelişime verdiği önemle dikkat çeken İlknur Kara Okulları, kalite çıtasını daha da yukarı taşıyarak yeni eğitim kampüsü oluşturdu. Anaokulu, ilkokul, ortaokul, Anadolu ve Fen Lisesi olarak hizmet veren okul “Bir Okuldan Daha Fazlası” sloganıyla eğitimde çığır açan yeniliklere imza atamaya devam ediyor.

 “Fark Yaratan Seçkin Bireyler Yetiştirmeyi Hedefliyoruz.”

Adana’nın ilk bireysel eğitim dershanesi olarak yola çıkan İlknur Kara Okulları Kurucusu İlknur Kara köklü geçmişi, deneyimli eğitmen kadrosu ve güçlü altyapısı ile yeni hizmet binasında eğitim öğretime hazır olduklarını söyledi. Adana’nın ilk bireysel eğitim dershanesi olarak Adana ve Türkiye dereceleri çıkarmanın haklı gururunu yaşadıklarını ifade eden Kara, “TEOG ve üniversiteye hazırlık sürecinde yürüttüğümüz başarı odaklı etkin eğitim sistemimizi 21. yüzyılın gereksinimleriyle birleştirerek öğrencilerimizin sosyal ve kültürel yönden de donanımlı, yaratıcı düşünen, Atatürkçü düşünce ve felsefesini benimsemiş geleceğin fark yaratan seçkin bireyleri olmasını hedefliyoruz.” dedi.

 “Çocuklar Bizim Geleceğimiz, İyi Nesiller Yetiştirmek İse Görevimiz.”

Her öğrencileriyle bire bir ilgilenip onları yakından takip ederek sorunlara anında müdahale ettiklerini ifade eden Kurucu Kara, şu bilgileri verdi;

“Öğrencilerimize en iyi öğretim olanaklarını sağlamak için tam öğrenme modelini uyguluyoruz. Bu modeldeki amaç; okuldaki eğitimi verdikten sonra okul sonrası bireysel gruplar halinde yetiştirme kurslarıyla tüm konuları, tüm öğrencilere eksiksiz olarak öğretmek. Bir grupta bulunan öğrencilerin, birbirlerine yakın bilgi birikimine, öğrenme hızına ve öğrenme biçimine sahip olmaları dersin etkinliğini arttırır. Bu nedenle, öğrencilerin bilgi birikimi, ilgi alanları ve öğrenme hızları bakımından homojen gruplarda yer almaları gerekir. Okulumuzda eğitim alan çocukların aileleri çocuklarına ‘ödevini yaptın mı?, soru çözdün mü?, derslere çalıştın mı?’ sorularını sormak zorunda kalmaz.”

 

“Her Çocuk Özeldir ve Her Çocuk Farklı Bir Programa İhtiyaç Duyar.”

“Okulda her öğrenci özel bir çalışma sistemi ve kariyer planlamasıyla sınavlara hazırlanır. Dershanede uyguladığımız ‘her çocuk özeldir ve her çocuk farklı bir programa ihtiyaç duyar‘ mantığımızı okulumuzda da devam ettiriyoruz.Öğrencilerimize sosyal sorumluluk projeleriyle topluma yararlı olmayı hedefleyen bir kişiliği kazandırıyoruz.”

 “Ortaokuldan İtibaren İngilizce’nin Yanı Sıra 2. Dil Olarak İspanyolca Eğitimi Veriyoruz.”

“Kurduğumuz öğrenci kulüpleri sayesinde öğrencilerimiz ilgi alanlarını, sportif ve kültürel yeteneklerini keşfederek zamanı etkin değerlendirme alışkanlıklarını, karar verme becerilerini, liderlik yeteneklerini, grup etkinlikleri yolu ile ilişki kurma ve toplum bilincini geliştiriyorlar.Ayrıca ortaokuldan itibaren İngilizce’nin yanı sıra ikinci yabancı dil olarak İspanyolca öğrenme olanağını sunuyoruz. Hedefimiz, öğrencilerimizi Avrupa Ortak Dil Çerçevesi kriterlerine göre temel kullanıcı seviyesinde yetiştirmek, kendilerini bu dilde ifade edebilmelerini sağlamak.”

 Bir Okuldan Daha Fazlası

 

Öğrencilerine kurs imkânı da sağladıklarını ifade eden Kurucu İlknur Kara çocukların özel ders, etüt, dershane ve sosyal faaliyetleri tek çatı altında alabileceği bir konseptle hizmet verdiklerini vurguladı. Okul sonrası kurslarla okulda işlenen konuların pekiştirilmesi ve pratik kazandırılmasının önemine vurgu yapan Kara “Bilindiği üzere son Kanun Hükmünde Kararnamelerle etüt merkezleri kapatılmış ve özel eğitim kursları tek derse düşürülmüştür. Bu bağlamda öğrencinin eğitim alacağı yer kendi okuludur. Okulumuzda okul sonrası uzman kadromuzla oluşan takviye kurslarımızla öğrencilerin okulda işlenen konuları günlük tekrar edip test çözüm tekniği ile pratik kazanmalarını destekliyoruz. İlknur Kara Okulları olarak sınav öğrencileri için okul sonrasında özel gruplar oluşturularak sınava hazırlık programı ve birebir takip sistemi uyguluyoruz. Dolayısıyla etüt merkezlerinin kapatılmasıyla velileri kaygıya düşüren TEOG, YGS ve LYS hazırlık süreci okulumuzda yıllardır etkili bir şekilde yürütülmekte, öğrencinin ayrıca dışarıdan takviye derse ihtiyacı kalmamaktadır. ” şeklinde konuştu.

ETİKETLER : ilknur kara eğitim özel okul
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Okumak İsterseniz -Diğer EĞİTİM haberleri

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
Bir Adim Group Haber Yazılımını Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü
Çok kötü

© Copyright 2017 Yaygın Medya. Tüm hakları saklıdır. Bu yazılım Www.BirAdımGroup.com Turan KAYĞUSUZ Tarafından Editlenmiştir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi