GÖKTAŞ YİNE BAŞKAN!..

Adana ESOB'a bağlı Adana Yağlı Boyacılar Esnaf Odası Olağan Genel Kurulu yapıldı. Mustafa Göktaş başkanlığındaki yeni yönetim, üyelerden tam destek alarak göreve yeniden seçildi.
Bu haber 2018-01-03 15:46:00 eklenmiş ve 485 kez görüntülenmiştir.

Adana ESOB'a bağlı Adana Yağlı Boyacılar Esnaf Odası Olağan Genel Kurulu yapıldı. Mustafa Göktaş başkanlığındaki yeni yönetim, üyelerden tam destek alarak göreve yeniden seçildi.

Adana ESOB Eğitim ve Hizmet Binası Şehit Ömer Halisdemir Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve MHP Seyhan Belediye Başkan Aday Adayı Şehmuz Uçar'ın katılıdığı genel kurulun divan başkanlığını da, verilen teklifin oybirliğiyle kabulü üzerine Birlik ve Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanı Nihat Sözütek yaptı. Sözütek'in yardımcılıklarına da Birlik Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Berberler Esnaf Odası Başkanı İlhami Uygunsözlü, katipliklere de Çiçekçiler Esnaf Odası Başkanı Süleyman Oğuz, Kaportacılar Esnaf Odası Başkanı Nuri Zengin, Kuyumcular Esnaf Odası Başkanı Oğuz Başman getirildiler.

Bakanlık Temsilcileri Kemal Gül, Emine Boleken ve Hüseyin Gödelek'in salonda yeterli çoğunluk bulunduğu yolundaki oluru ile başlayan genel kurulda, Divan Başkanı Sözütek'in daveti üzerine saygı duruşu yapıldı, İstiklal Marşımız okundu. Ardından yönetim ve denetim kurulu faaliyet raporları ile bilanço okunup, oylanarak ibra edilince, Başkan Mustafa Göktaş'ın yönetim ve denetim kurulu üyeleri de aklanmış oldu.

Söz alan üyeler, bankaların sicil affı ve çıraklık sistemi konusunda yaşadıkları sıkıntıların bir an evvel çözülmesi için çaba gösterilmesini istediler. Divan Başkanı Sözütek de, TESK nezndinde Hüküet kanadıyla yapılan görüşmelerde, 2018 yılında esnafı rahatlatacak kredilerin yolda olduğu müjdesini verirken, "Sizler ekonominin çarklarısınız. İnşallah, esnafımız ihtiyacı olan destekleri aldığında borçlarını ödeyecek ve işini daha sağlıklı şekilde yürüteceksiniz. Bugünün esnafı olan sizler, gelecekte tüccar, sanayici olarak da ülkeye daha önemli hizmetler vereceksiniz. Hepinize bu yolda başarılar diliyorum"dedi.

Başkan Mustafa Göktaş da, 1996 yılında çıkan 3303 sayılı kanunla boyacılık mesleğinin yasalaştığına dikkat çekerken, mesleğin ayaklar altına alınmaması için yasayla yeni çıkarılan Mesleki Yeterlilik Belgesi'ne tüm üyelerinin hassasiyet göstermesini istedi. Göktaş, "Artık eline her fırçayı, malayı alan usta olamayacak. MYB olmayan esnafın iş bulma şansı giderek azalacak. Bu yüzden, MYB almaya özen gösterelim"diye konuştu.

Daha sonra, Seçim Kurulu Üyeleri Mustafa Bulut, Gülsen Balcı ve İsa Su'nun huzurunda seçimlere geçildi. Üyeler, Başkan Mustafa Göktaş, Yönetim Kurulu Üyeleri; Mehmet Balun, Ertuğrul Coşkun, Ahmet Gürpınar, Mehmet Emin Altun, Nuri Turgut, Hüseyin Karagün ile Denetim Kurulu Üyeleri;Metin Lafcı, Neşat Benlive Kemal Genç'ten oluşan listeyi oylarını vererek yeni yönetimi 4 yılığına göreve seçtiler.

Başkan Göktaş'ı, Başkan Karalar, Başkan Adayı Adayı Uçar, Birlik Başkanı Nihat Sözütek, ESKKK 1.Bölge Birlik Başkanı Muhammet Yalçın ile Birlik Yönetim Kurulu Üyeleri, Esnaf Odası ve Kooperatif Başkanları ile Üyeler de tebrik ederek başarılar diledi. Göktaş'ı, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Ak Parti Adana Milletvekilleri Fatma Güldemet Sarı, Tamer Dağlı, Necdet Ünüvar, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin ile çok sayıda oda başkanı da çiçek ve mesaj göndererek kutladılar. Adana ESOB Başkan Vekili ve Yağlı Boyacılar Esnaf Odası Başkanı Mustafa Göktaş da, gerek salona bizzat gelerek, gerek çiçek ve mesaj göndererek kendisini tebrik eden herkese ayrı ayrı teşekkür etti.

ETİKETLER : Mustafa Göktaş Nihat Sözütek
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Okumak İsterseniz -Diğer GÜNCEL haberleri

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
Bir Adim Group Haber Yazılımını Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü
Çok kötü

© Copyright 2017 Yaygın Medya. Tüm hakları saklıdır. Bu yazılım Www.BirAdımGroup.com Turan KAYĞUSUZ Tarafından Editlenmiştir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi