Ç.Ü. TAKDİRİ HAKEDİYOR!

Dünyanın en prestijli 1000 üniversitesi açıklandı. Çukurova Üniversitesi sıralamaya giren 13 Türk Üniversitesinden biri olarak ilan edilirken, listenin 11’inci sırasında yer aldı.
Bu haber 2018-05-30 14:07:45 eklenmiş ve 4196 kez görüntülenmiştir.

Dünyanın en prestijli 1000 üniversitesi açıklandı. Çukurova Üniversitesi sıralamaya giren 13 Türk Üniversitesinden biri olarak ilan edilirken, listenin 11’inci sırasında yer aldı. Çukurova Üniversitesi'nin dünya üniversitesi olma hedefine kararlılıkla ilerlediğini bildiren Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar, "Çukurova Üniversitesi, daha nice başarılarla varlığını sürdürmeye devam edecektir." dedi. Dünya Üniversite Sıralaması Merkezi’nin (Center for World University Rankings - CWUR) 2018-2019 yılları için hazırladığı liste açıklandı. Türkiye'den, aralarında Çukurova Üniversitesi’nin de bulunduğu 13 üniversite, listeye girmeyi başardı.

SIRALAMA 8 KRİTER TEMELİNDE HAZIRLANIYOR

CWUR'dan yapılan açıklamaya göre sıralama, sorgulama ve anket çalışmaları yapılmadan düzenleniyor. ‘En iyi 1000 üniversite' sıralamasının 8 kriter temelinde hazırlandığı belirtiliyor. Aralarında öğretim kalitesi, işgücü piyasasında mezunlara olan talep, akademik personelin kalitesi, yayın sayısı, yayın kalitesi, bilimsel ortamdaki etkisi ve kaynak gösterilmesi gibi kriterler var.

EN İYİ 1000 ÜNİVERSİTE LİSTESİNE GİREN TÜRK ÜNİVERSİTELERİ İSE ŞÖYLE:

Hacettepe Üniversitesi (525)

İstanbul Üniversitesi (560)

Ortadoğu Teknik Üniversitesi (596)

Ege Üniversitesi (616)

Ankara Üniversitesi (625)

İstanbul Teknik Üniversitesi (648)

Gazi Üniversitesi (679)

Boğaziçi Üniversitesi (740)

Bilkent Üniversitesi (789)

Erciyes Üniversitesi (874)

Çukurova Üniversitesi (932)

9 Eylül Üniversitesi (938)

Atatürk Üniversitesi (979)

PROF. DR. KİBAR: “DÜNYA ÜNİVERSİTESİ OLMA HEDEFİMİZDE KARARLIYIZ.”

Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar yaptığı açıklama, Çukurova Üniversitesi’nin bugün gelinen noktada akademisyen, öğrenci ve çalışanlarından aldığı güçle ‘Dünyanın En İyi Üniversitesi’ listesine giren 13 Türk Üniversitesinden biri olmasından gurur duyduğunu ifade etti. Rektör Prof. Dr. Kibar, “Çukurova Üniversitesi olarak Uluslararasılaşan Araştırma Üniversitesi anlayışıyla, güçlü araştırmacılar yetiştiren, dünya bilimine ve ülkenin kalkınmasına katkı sunan, bilim ve teknoloji alanında yönlendirici olan, araştırmada ve eğitimde cazibe merkezi haline gelen üniversite olmayı hedeflemekteyiz.” şeklinde konuştu.

“BAŞARIDA EMEĞİ OLAN HERKESİ KUTLUYORUM.”

Prof. Dr. Kibar açıklamasını şöyle sürdürdü;

“Çukurova Üniversitesi, geçtiğimiz 45 yılda 164 bine ulaşan mezunu, bugün için 2.200’ü aşan

akademik kadrosu ve 3.000’den fazla idari personeli ile çağdaş Türkiye’nin gelişim sürecine önemli katkılarda bulunmaktadır. Üniversitemiz, Yükseköğretimdeki temel değişimleri yakından takip ederek, gerekli değişimleri geniş bir bakış açısı ile değerlendirerek nitelikli gelişme konusunda tüm azim ve iradesi ile ilerlemektedir. Kırkbeş yılın birikimi, deneyimi ve sorumluluklarının farkında olan güçlü akademik kadromuzun, Üniversitemizin kurumsal kimliğinin gelişmesinde ve ülkemizin önde gelen üniversiteleri arasında yer almasındaki emeği büyüktür. Akademik ve idari kadromuzun özverili çalışmaları ve katkıları için çok teşekkür ediyor, bu başarıda emeği olan herkesi kutluyorum.”

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Okumak İsterseniz -Diğer EĞİTİM haberleri

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
Bir Adim Group Haber Yazılımını Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü
Çok kötü

© Copyright 2017 Yaygın Medya. Tüm hakları saklıdır. Bu yazılım Www.BirAdımGroup.com Turan KAYĞUSUZ Tarafından Editlenmiştir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi