DSİ 6. BÖLGE'DE İŞLER SARPA SARIYOR!..

Göreve gelmesiyle birlikte görev öncesi yapılan yolsuzlukların ve haksızlıkların üstüne gitmesi beklenen DSİ 6. Bölge Müdürü Tokalak da erken havlu attı.
Bu haber 2024-01-15 15:25:39 eklenmiş ve 59 kez görüntülenmiştir.

 

 14 Aralık 2023 tarihinde göreve başlayan Celal Tokalak’tan büyük beklentileri olan Adana’nın heyecanı balon misali söndü.

   Göreve gelmesiyle birlikte görev öncesi yapılan yolsuzlukların ve haksızlıkların üstüne gitmesi beklenen Tokalak erken havlu attı.

 Devlet dairesinde mesai saatinde alkol alemleri yapan memurlar ne oldu? Sol sahil sulama birliğindeki dönen usulsüz doğrudan teminler, iş makinası, araç kiralama ve deprem hasarlarına sokulan kanallardaki temizlik işlerinin İncelenmesi için Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından görevlendirilen Müfettiş raporu ne oldu? Haklarında usulsüzlük yaptıkları söylenen görevliler neden görevlerinin başında? Gökçe zamanında İstifası alınan Seyhan sol sahil sulama birliği başkanı Atar’ın yerine neden beş aydır yeni başkan atanmıyor? Sulama birliklerinin bağlı olduğu tüzük gereği açıkça belirtilmesine rağmen Birlik müdürüne tek yetki vererek harcama ve gerçekleştirme yetkilisi olarak tek kişiye harcatılan on milyon Türk lirası ile hangi yandaş firmaların faturaları ödetildi?

 Seyhan Sol sahil sulama birliği üyesi çiftçilerine yapılanlar reva mı? Devlet Su İşleri 6. Bölge Müdürlüğüne bağlı diğer sulama birlikleri sezonluk işlerini tamamlama aşamasına gelmişken sol sahil sulama birliğinde çivi bile çakılmayarak parasını düzenli ödeyen ektiğinin karşılığını alamayan üreticiye hizmet verilmeden kesilen bu ceza neden?

  Devlet Su İşleri 6. Bölge Müdürlüğü Sami Kayahan Eğitim ve dinlenme yerleşkesinde yılan hikayesine dönen spor kompleksi inşaatı Tokalak’ın göreve gelmesiyle tekrar yapımına hız verildiği bilgilerinin gelmesiyle yaptığımız araştırmada ise İhaleyi yapan şube bilinmiyor, ihale bedeli bilinmiyor, ihaleyi alan müteahhit bilinmiyor, İşçi SGK girişlerinin yapılıp yapılmadığı bilinmiyor,  kontrol mühendisi bilinmiyor ama maşallah inşaat büyük bir hızla devam ediyor.

Bu kadar bilinmezliklerin içerisinde ve bakanlık tarafından ataması yapılan yeni Seyhan sol sahil sulama birlik başkanın yazısının ne hikmetse tebliğ edilmediği, mızrağın çuvala sığmaz olduğu ortamda gelişmeleri merakla takip edip kamuoyuyla paylaşmaya devam edeceğiz.


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Okumak İsterseniz -Diğer GÜNCEL haberleri

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
Bir Adim Group Haber Yazılımını Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü
Çok kötü

© Copyright 2017 Yaygın Medya. Tüm hakları saklıdır. Bu yazılım Www.BirAdımGroup.com Turan KAYĞUSUZ Tarafından Editlenmiştir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi