KILIÇDAROĞLU PROTESTOSU!..

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na şehit cenazesinde yapılan saldırı, Adana’da kitlesel basın açıklamasıyla protesto edildi
Bu haber 2019-04-22 15:09:06 eklenmiş ve 344 kez görüntülenmiştir.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl ve ilçe örgütleri, siyasi partiler ile demokratik kitle ve sivil toplum örgütleri CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na katıldığı şehit cenazesindeki saldırıyı kınadı. CHP Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi, Kılıçdaroğlu’na yönelik saldırının sıradan bir protesto ve provokasyon olmadığını belirterek, “Bu son derece organize bir eylemdir. Bu hain saldırı, ülkemizin demokrasisine, birlik ve beraberliğine ve iç huzuruna karşı yapılmıştır” dedi.

KİTLESEL TEPKİ

Seyhan Belediyesi Özgürlük Anıtı önünde yapılan basın açıklamasına, CHP Adana İl ve ilçe örgütleri, kadın ve gençlik kolları, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar, siyasi partilerin temsilcileri, demokratik kitle ve sivil toplum örgütleri, partililer ve yurttaşlar katıldı.

“PROTESTO DEĞİL, ORGANİZE BİR EYLEM”

Kitle adına basın açıklamasını okuyan CHP Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi, Ankara’nın Çubuk ilçesindeki şehit cenazesine katılan tek siyasi parti lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik hain bir saldırıda bulunulduğunu anımsattı. Bu saldırının aynı zamanda şehit Yener Kırıkçı ve onun ailesi karşı da yapılan büyük bir saygısızlık olduğunu vurgulayan Çelebi, “Yapılan sıradan bir protesto değildir. Yapılan sıradan bir provokasyon da değildir. Bu, son derece organize bir eylemdir. Bu hain saldırı, ülkemizin demokrasisine, birlik ve beraberliğine ve iç huzuruna karşı yapılmıştır” diye konuştu.

“SALDIRININ AZMETTİRİCİLERİ BELLİDİR”

Saldırının azmettiricilerinin de belli olduğunu vurgulayan Çelebi, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Adına gazete denilen bir takım paçavralarda kimler Cumhuriyet Halk Partisi’ni, Cumhuriyet Halk Partilileri ve demokrasi güçlerini hedef gösterdiyse; bir takım operasyon kanallarında kimler sayın Genel Başkanımıza idam tehditlerinde bulunduysa; Cumhuriyet Halk Partililerin şehit cenazelerine alınmaması için kim talimat verdiyse; meydanlarda bu ülkenin kurucu partisine, Gazi Mustafa Kemal‘in “İki büyük eserimden biri” dediği, Cumhuriyet Halk Partisi’ne kimler ağza alınmayacak hakaret ve tehditlerde bulunduysa, bu saldırının alt yapısını hazırlayanlar onlardır.”

“AYNI EMPERYALİST GÜÇLERİN HİZMETKARLARI”

Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun uğradığı saldırıda, topluma kin ve nefret tohumu eken, bundan da siyasi rant bekleyen zehirli dil ve bu dilin sahiplerinin pay sahibi olduğunu dile getiren Çelebi, “Milleti şehit cenazeleri üzerinden bölüp parçalamaya çalışan edepsizler emperyalist güçlerin hizmetkarıdır. Aralarında açıkça bir amaç birliği vardır. Bunların ipini tutan odaklarda aynıdır.Biz Cumhuriyet Halk Partisi’nin her bir üyesi olarak, bu hain saldırıyı gerçekleştiren zavallıların arkasındaki güçlere karşı dimdik ayaktaydık, tüm demokrasi güçleriyle ayakta durmaya da devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

“TÜRKİYE’Yİ KORKU VE TERÖR ORTAMINA SÜRÜKLEMEYE ÇALIŞANLARA KARŞI UYANIĞIZ”

CHP’nin Türkiye’yi korku ve terör ortamına sürükleyerek, bulanık suda balık avlamaya çalışanlara karşı son derece uyanık olduğunun altını çizen Çelebi, “Buna fırsat vermeyeceğiz. ‘Gün kızgın demiri soğutma günüyse’ herkes de buna göre davranmalıdır. Ancak demiri, bugün bile, kızdırmak için çaba gösteren siyasiler olduğunu üzülerek görüyoruz. Bunları sağduyuya davet ediyoruz. Basit siyasi menfaatler için ülkemizin tüm demokratik birikimi, birlik ve bütünlüğünün feda edilmesine için vermeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

“ANKARA VALİSİ VE İÇİŞLERİ BAKANI DERHAL İSTİFA ETMELİDİR”

Saldırının ardındaki güç ve azmettiricilerin derhal yargı önüne çıkarılması gerektiğini vurgulayan CHP Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi, “Cevaplandırılması gereken çok sayıda soru vardır. Bu sorular mutlaka cevaplandırılmadır, kamuoyu rahatlatılmalıdır. Bu girişimin failleri bellidir. Bu güvenlik zafiyetine sebebiyet verenler, saldırının büyümesine seyirci kalanlar hakkında derhal gereken işlemler yapılmalıdır. Ankara Valisi ve İçişleri Bakanı, daha önce sarf etmiş olduğu sözler de dikkate alınarak derhal istifa etmelidir” dedi.

“MİLLİ SAVUNMA BAKANI’NIN BAHSETTİĞİ ‘MESAJ’ NEDİR?”

Milli Savunma Bakanı’na “Genel Başkanımızı linç etmek isteyen, ‘O evi yakın’ diye bağıran hainlere dönüp de ‘Mesajları verdiniz’ demek ne anlama gelmektedir? Bu organize güruh ne mesajı vermiştir, bu nasıl bir cümledir?” sorularını yönelten Çelebi, şunları söyledi:

“Bu kendini bilmezlerin vermek istediği mesaj bellidir. Kimlerin değirmenine su taşıdıkları da bellidir. Bugün ve bu saatten sonra artık sorumluluk makamındakiler kullandıkları dile özen göstermelidirler. Herkes müsterih olsun. Bizler, tüm demokrasi güçleri ve aziz milletimiz soğukkanlılıkla, oynanmak istenen bu oyunu bozacak güçteyiz. Bizler Kuvayı Milliye’nin devamı olan Cumhuriyet Halk Partisi’yiz.”

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Adana Barosu Başkanı Av.Veli Küçük ve TMMOB Adana İKK Sekreteri Erol Salman da yaptıkları konuşmalarda nefret söylemlerinin toplumda derin yaralar açtığını vurgulayıp, Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıyı kınadılar.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Okumak İsterseniz -Diğer YEREL haberleri

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
Bir Adim Group Haber Yazılımını Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü
Çok kötü

© Copyright 2017 Yaygın Medya. Tüm hakları saklıdır. Bu yazılım Www.BirAdımGroup.com Turan KAYĞUSUZ Tarafından Editlenmiştir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi